Jak přidat autora článku

Autora článku nejčastěji přidáváme u blogových článků, popřípadě i u článků v poradně. Přidání autora ke článku je velice jednoduché.

1) Vytvoření autora

Pokud již nějaký autor existuje, stačí si v sekci Položky menu najít složku Autor a zduplikovat již nějakého existujícího autora. Následně je potřeba:

  • vyplnit Název položky –⁠ jméno a příjmení, popřípadě přezdívka
  • do perexu napsat pár vět o sobě
  • nahrát upravenou fotografii (pravá část administrace; sekce autor)

Jestliže ještě neexistuje autor, je potřeba nejprve v Položkách menu přidat položku a zaškrtnout Autor. Může nastat situace, že v nabídce není Autor. V tu chvíli je potřeba kontaktovat kodéra, který autora na daný e-shop přidá.

Vytvoření autora

2) Přidání autora ke konkrétnímu článku

Vždy přiřazuji autora ke článku, nikoliv články k autorovi. To znamená, že je potřeba si otevřít v administraci položku článku. Autora přiřadím v sekci Související položky, kde si rozkliknu ve stromu složku Autor a vyberu již vytvořeného autora.

Nevíte si rady?
Neváhejte se zeptat

Nevíte si rady nebo potřebujete něco konzultovat? Nápovědu stále zdokonalujeme na základě vašich požadavků a postřehů. Uvádíme co nejvíce možných variant, které používáme na řešení jednotlivých částí webu, mějte ale na paměti, že projekty řešíme individuálně na základě konkrétních potřeb.

Nádražní 876
560 02 Česká Třebová

honza.cech@czechgroup.cz

+420 774 201 483

*
*