Převod ikon na křivky

V illustratoru to jde poměrně snadno, adobe xd také zvládá většinou bez problému. Figma si s ikonkami ale často dobře neporadí a abychom měli správně převedeno na křivky, je potřeba hodit do programu inkscape.

Ve figmě můžeme vložit nové ikonky například přes pluginy.


Bohužel některé ikonky mohou mít stroke místo fill, to by mohlo vézt k nekonzistetním velikostem.

Je tedy potřeba ikonku označit a vpravo dole nastavit jak se má exportit (můžeme více ikonek naráz, je ale potřeba aby každá měla své cesty groupnuté)


Po exportu otevřeme například inkscape (zdarma software), označíme vložené ikonky (zase může být vícero) a přes horní nabídku převedeme na fill.


V pravém sloupci si zkontrolujeme vrstvy (pokud nevidíme vrstvy, v horní části jsou taby s ikonkou vrstev, nebo v úplně pravém baru klikneme na ikonu vrstev - VIEW OBJECTS)

Zkontrolujeme zda jsou ikonky správně groupnuté, můžeme si vrstvy double-clickem přejmenovat.

Označíme ikonky v inkscape a vlevo nahoře přes File -> Export se nám vpravo otevře nabídka exportu. Zde si vybereme batch export - exportuje dané skupiny samostatně a dole nastavíme formát na svg a popřípadě změníme cestu.


Nyní můžeme ikonky vložit znova do figmy, nebo kam potřebujeme. Máme úspěšně převedeno.Nevíte si rady?
Neváhejte se zeptat

Nevíte si rady nebo potřebujete něco konzultovat? Nápovědu stále zdokonalujeme na základě vašich požadavků a postřehů. Uvádíme co nejvíce možných variant, které používáme na řešení jednotlivých částí webu, mějte ale na paměti, že projekty řešíme individuálně na základě konkrétních potřeb.

Nádražní 876
560 02 Česká Třebová

honza.cech@czechgroup.cz

+420 774 201 483

*
*