Napojování - kam co napojit

Hlášky a konfigurace

Hlášky (textace, opakující se věci napříč webem, nebo textace, které se jinam nevejdou) - telefon, e-mail, nadpisy různých sekcí, texty k sociálním sítím, texty některých sekcí apod. můžeme dát do hlášek. Ty máme pak k dispozici napříč webem v proměnné $web - přistupujeme k nim pomocí jejich unikátní ID které zvolíme v administraci, nebo přes plugin přímo v phpstormu. Některé hlášky už jsou připraveny, je dobré si u některých textací zkusit vyhledat jejich ID v superadministraci, abychom zbytečně neměli hlášku 10x. Například PHONE, MAIL, DEFAULT_TITLE (název webu) atd... už v adminovi najdeme.

Při zakládání hlášky vyplníme její unikátní ID, název (ten uvidí klienti z klasické administrace - konfigurace -> jazykové mutace), skupina (podle toho se groupuje zase v rámci administrace pro klienty, aby bylo vidět co k čemu patří a nebylo to vše rozházené), hodnota, formát (delší text s možností na více řádku = textarea, nadpisky atd. texty na jeden řádek = input) a poznámka.



V superadministraci máme tedy ještě konfigurace, které se nedají přeložit (mají pouze 1 jazykovou mutaci), to můžou být například různé api klíče, odkaz na facebook, instagram atd. V rámci kódu se nám potom Konfigurace i Hlášky spojí dohromady v jedno pole - proměnnou $web. Prioritnější je hláška, pokud tedy existuje konfigurace PHONE a hláška PHONE, mělo by to prioritně brát tu hlášku. - z konfigurací už máme například FACEBOOK, INSTAGRAM, YOUTUBE,

Plugin pro phpstorm nám hodně pomůže s plněním hlášek - najdeme ho na Czechgroup podklady v rootu disku - czechgrouptranslation.zip. Je dobré si ho uložit někam, kde ho omylem nesmažeme. Potom v phpstormu přes File -> Settings -> Plugins  a poté přes ozubené kolečko přidáme náš custom plugin na hlášky (Install plugin from disk). Možná bude chtít restartovat PHPStorm.

Hlášky se potom snadno přidají přes označení textu, který do hlášky chceme a zkratku CTRL + Shift + T. (vygeneruje se nám soubor translations, který je posléze potřeba nahrát přes superadministraci -> hlášky -> Přidat ze souboru, to můžeme později, aby se dalo přímo z admina upravovat a bylo v databázi)

Položky menu (menuitems)

Většina věcí na webu je dynamických - výpisy partnerů, blogových článků, výpis cikcak položek na stránce o nás například, apod. Tato data tedy nemůžou a ani nechceme v hláškách. Po rozkliku nahoře v menu - položky menu, můžeme přidávat libovolné položky a nastavovat jim, do jakého "Menu" spadají - např. blog článek, blog rubrika, hlavní menu, patička, zigzag apod. Funguje to jako jakási skupina položek menu, díky které pak můžeme snadno vytáhnout jen ty, které do ní spadají a někde je např. zobrazit. Zároveň v presenteru můžeme říct, že pokud aktuální položka spadá například pod menu "blog článek" načte se specifická šablona pro blog článek.



Každá položka menu má v rámci databáze unikátní ID - vidíme i v url - například /admin/menuitem/251, stejně tak všechna detailní nastavení, typy obrázků apod. To můžeme zobrazit například v superadministraci po najetí na úpravu menu například vždy na konci url vlevo dole (před klikem) uvidíme id dané věci. V basePresenteru se potom nastavují klíče, díky kterým můžeme přistoupit k dané položce podle ID, v menuRepository se potom nastavují id supplementů.



Data, která se týkají konkrétních položek a jinde třeba nejsou (popisek, nadpis, obsah stránky, atd.), by v nejlepším případě měla být uložena právě u nich. U každé položky máme její název, typ menu, supplementy checkboxové, perex, obsah a potom další supplementy v detailním nastavení (všechny supplementy, menu, obrázky, apod. které se nám zde nabízejí můžeme přidat jednoduše přes superadministraci.). Můžeme k nim také připojovat galerie, soubory, související položky apod. To vše se automaticky dostává do php presenteru.

Pokud potřebujeme nastavit obrázek položce menu, ať už se jedná například o dynamické výpisy, nebo obrázek v úvodní sekci můžeme nahrát v pravém sloupci. Pokud potřebujeme specifické rozměry - například na náhled a potom na rozkliku, můžeme si zase přes superadmina nadefinovat nový typ obrázku. Většinou nám ale stačí ty existující (například Obrázek položky menu má 3 rozměry, které většinou stačí, ale je otázka jestli pak nezaložit nový kvůli zbytečně velkým rozměrům - např autor má totiž obvykle jen 100x100 pixelů nebo méně, zatímco Obrázek položky menu nejmenší rozměry je 400x300).

Ke stažení

zde můžeme nahrát soubory, které následně můžeme připojit k položce menu - dole v nastavení. Jedná se primárně o výpis různých souborů ke stažení u dané položky (například návody, atd.)

Souboru nastavíme jméno a můžeme i skupinu, poté se nám dané soubory zobrazí seskupené v pravém sloupci.

Fotogalerie

zde můžeme nahrát fotogalerie, které následně můžeme připojit k položce menu - dole v nastavení.

Souboru nastavíme jméno a můžeme i skupinu, poté se nám dané soubory zobrazí seskupené v pravém sloupci. Jedná se o podobné nastavení jako na souborech ke stažení, zde se nejdříve založí fotogalerie a poté se do ní nahrají fotky.



Můžeme také měnit pořadí fotek, popisky, viditelnost a základní údaje galerie.

 

 

Nevíte si rady?
Neváhejte se zeptat

Nevíte si rady nebo potřebujete něco konzultovat? Nápovědu stále zdokonalujeme na základě vašich požadavků a postřehů. Uvádíme co nejvíce možných variant, které používáme na řešení jednotlivých částí webu, mějte ale na paměti, že projekty řešíme individuálně na základě konkrétních potřeb.

Nádražní 876
560 02 Česká Třebová

honza.cech@czechgroup.cz

+420 774 201 483

*
*